Čo to je Airbnb ? Ako funguje, odporúčania a tipy.

2016-09-29 12:33:41 | autor : Admin

Pokiaľ zvykneš hľadať lacné ubytko, ktoré je aj napriek nízkej cene pekné, v centre, spolu s tipmi od lokálnych ľudí a nemáš zatiaľ žiadne skúsenosti s Airbnb ? Tak jednoznačne čítaj ďalej !

Čo je Airbnb?
Airbnb je medzinárodná stránka, na ktorej lokálni ľudia ponúkajú na prenájom svoje izby, byty a domy. Ceny prenájmov cez Airbnb sú o 20% – 60% nižšie v porovnaní s cenami, ktoré ponúkajú lokálne hotely.

Ako Airbnb funguje ?
Ubytovanie ponúkajú cez Airbnb domáci/lokálni ľudia. Každé ubytko je teda 100% autentické a iné ako ostatné. Nájdeš tu izby s úplne základným vybavením pre tých, ktorí nechcú minúť ani o euro viac, ako musia, ale aj vily s bazénom, či ubytovanie v presklených domoch v horách alebo na strome. Či už cestuješ iba ty alebo idete dvaja alebo desiati, vždy nájdeš to, čo hľadáš.
K dispozícii más vždy kuchyňu so základnými potravinami ako je olej, soľ, čaj, korenia. Niekedy dokonca dostaneš na privítanie základnú výbavu jedla, to je ale skôr milé prekvapenie ako zvyk.
Veľmi jednoducho dokážeš získať  60€ – 76€ na cestovanie ZADARMO, buď cez Pozývací kupón a službu Business Travel.

Airbnb je o ľuďoch
A to je aj výhoda, aj nevýhoda. Keď je prenajímateľ super, odporučí ti reštiky, obchody, výlety. Máš lokálne insiderské tipy a vďaka nim brutálne ušetríš a spoznáš mesto lepšie ako len bežný turista, ktorý sleduje Tripadvisor. Pokiaľ máš ale nanič prenajímateľa, výhoda sa v sekunde zmení na nevýhodu. A žiaľ, s veľkou obľúbenosťou Airbnb prichádzajú aj špekulanti, ktorí to chcú využiť. To je tak asi pri všetkom.

Airbnb nie je pre Teba:
- ak pre teba nehrajú peniaze žiadnu rolu
- ak máš obľúbenú sieť hotelov, do ktorých chodíš vždy a vieš, čo očakávať a čo nie – si taký klasik, ktorý príliš nemá rád inovácie a nové miesta
- ak cestuješ na business tripy a čo potrebuješ je posteľ, čo najmenší kontakt s ľuďmi a čo najjednoduchší proces – na Airbnb si čas príchodu a odchodu dohaduješ dopredu, prenajímateľ vtedy príde, checkne apartmán a môžeš ísť.
- ak cestuješ na business tripy a máš sieť hotelov, kde si zbieraš body

V ktorých krajínách ti Airbnb ušetrí majland a kde nie
Airbnb sa oplatí tam, kde sú ceny hotelov megavysoké. Ide o tieto štáty: Škandinávia, UK, Írsko, Západná Európa: Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Švajčiarsko, Holandsko, Belgicko, Nemecko, Rakúsko. Z mimoeurópskych destinácií určite Maldivy, Seychely, Srí Lanka, USA, Kanada, Brazília.

Naopak Airbnb sa neoplatí na Balkáne (tam to vedú hostely), v Turecku (tiež hostely)  a v Ázií.

PS: Pokiaľ často cestuješ cez Airbnb, možeš nám hodiť feedback o ďalších svetadieloch a miestach, radi článok doplníme na základe tvojich rád.

Ak chceš s Airbnb ušetriť, vezmi si hneď teraz od nás Kupón na ZĽAVU. Jeho výška sa mení, no je to +- od 16€ do 31€. Akonáhle klikneš na odkaz z vyššia a spravíš si konto cez FB alebo email (2min), ZĽAVA ti zostane, bez ohľadu na to, kedy si ubytko bookneš.

Základ je spraviť si Konto hneď, inak zľava vyprší a kupón ti systém nepripíše.

zdroj: inšpirované Jankou z webu travelhack.me  , na ktorom nájdeš kopec užitočných tipov na cestovanie, vrelo odporúčame.


Komentáre (0)

Najčítanejšie z Átria

1 Komentár
Fínsko už študentov nechce učiť tradičné predmety
Fínsky školský systém je jedným z najprepracovanejších na svete. Ministerstvo školstva sa nebojí aplikovať do praxe aj veci, ktoré sa iným…
0 Komentárov
Čo to je Airbnb ? Ako funguje, odporúčania a tipy.
Pokiaľ zvykneš hľadať lacné ubytko, ktoré je aj napriek nízkej cene pekné, v centre, spolu s tipmi od lokálnych ľudí a nemáš zatiaľ žiadne…
0 Komentárov
Očakávaný plat absolventov vysokých škol
Priemerný očakávaný plat absolventov vysokých škôl uvádzaný v ich životopisoch je 935 eur mesačne v hrubom vyjadrení. Najvyššie platové…
0 Komentárov
Ako sa správne sústrediť pri učení ?
Najnovšie výskumy popredných psychológov ukazujú, že ak nám v sluchátkach hrá tá správna hudba, dokážeme sa sústrediť až 4x dlhšie a…
0 Komentárov
Univerzita Mateja Bela otvára program, ktorý je jediný svojho druhu v celej krajine!
Na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov UMB otvárajú nový študijný program Bezpečnostné štúdiá. Bude ho možné študovať…

Chceš naozaj odstrániť tento príspevok ?